Jak urządzić małe mieszkanie w bloku do 40m zdjęcia

Przed podjęciem konkretnych działań, warto zapoznać się z kilkoma wskazówkami, jak urządzić małe mieszkanie w bloku. Przed posiadaczami niewielkiego lokum stoi nie lada wyzwanie. Ich cel jest prosty – zachowanie funkcjonalności mieszkania, przy jednoczesnym zadbaniu o jego względy wizualne. Można powiedzieć, że niewielka przestrzeń pomieszczenia zmusza nas do kreatywności. Powinniśmy się nią wykazać przy planowaniu każdego centymetra kwadratowego, szczególnie gdy jest on na wagę złota.

Zatem jak urządzić małe mieszkanie w bloku? Istnieje kilka wskazówek, do których powinniśmy się dostosować. Projekty małych mieszkań często wykorzystują podobne, uniwersalne zasady, które pozwolą na pełne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. W mieszkaniach w bloku z wielkich płyt mamy do czynienia z niewielkimi pokojami i niewysokimi oknami. Mieszkania różnią się jednak w zależności od rodzaju bloku, w którym zostały zbudowane. Istnieją przecież obiekty niskie i wielopiętrowe. Ważnym kryterium jest także obecność balkonu. To właśnie od tych czynników zależy to, jak oświetlone jest nasze mieszkanie.

Małe mieszkanie jak urządzić

Gdy posiadamy małe mieszkanie, jak urządzić przestrzeń? Projektanci zalecają, aby w przypadku niewielkich pomieszczeń używać jasnej palety barw. Dzięki temu spełnimy jeden z celów, który chcemy osiągnąć, a więc optyczne powiększenie lokalu. Jasna kolorystyka świetnie zakamufluje mały metraż naszych czterech kątów. Mowa tu zarówno o odcieniach ścian, jak i podłóg. Dodatki o wyrazistych deseniach możemy traktować zaś jako wartościowe dopełnienie wnętrza.

Urządzając mieszkanie, warto również pamiętać o odpowiednim oświetleniu. Zapewni ono zadowalającą widoczność w każdym możliwym miejscu, co w dużej mierze wpłynie na poczucie przestronności. Dobrym wyborem będą listwy oświetleniowe lub inne instalacje punktowe, które umożliwią zaakcentowanie wybranych elementów.

W czasie urządzania małego mieszkania, kluczowym tematem jest dobór mebli. Ich rozmiar nie powinien być przypadkowy. Najbardziej wygodnym i najlepszym rozwiązaniem jest wybór mebli na wymiar. Maksymalne wykorzystanie przestrzeni w małometrażowej kuchni zagwarantują sięgające aż do sufitu meble. W miejsce niezliczonej liczby szafek warto więc wybrać wysoką zabudowę.

Mieszkanie w bloku jak urządzić

Gdy zdecydujemy się na mieszkanie w bloku, jak urządzić dostępne miejsce? Dużo zależy od metrażu naszego lokum. Wcześniej opisaliśmy już zasady, którymi należy się kierować, gdy mieszkanie jest niewielkie, a przestrzeń musi być efektywnie wykorzystana. Jednak jeśli nasza kwatera jest nieco większa, możemy pozwolić sobie na trochę swobody z aranżacją.

Mieszkanie w bloku wcale nie musi ograniczać naszej wyobraźni i estetycznych preferencji. Jednym z dylematów będzie oczywiście wybór odpowiednich mebli i elementów dekoracji, jednak będziemy jeszcze bardziej usatysfakcjonowani, jeśli zobaczymy końcowy efekt. Ważne, żeby mieszkanie było funkcjonalne, ale również pasowało nam pod względem wizualnym. Nowoczesne trendy będą szczególnie dobrym rozwiązaniem. Graficzny minimalizm połączony z kompozycyjnym ładem nada małemu mieszkaniu unikalnego charakteru. Urozmaicone i jednocześnie dopasowane wnętrze sprawi, że lokum będzie synonimem szykowności i przytulności. Zatem tylko od nas zależy, czy nasze mieszkanie będzie komfortowe i, mimo niewielkiego metrażu, efektywnie wykorzystane.

Zaciekawił Cię artykuł? Podziel się z innymi!

DeathClaw

Robię fajne blogi z dużym ruchem :)

Dodaj komentarz

Zamknij menu