Ile kosztuje montaż listew przypodłogowych?

Wielu naszych czytelników prosiło nas o artykuł z podpowiedzią ile kosztuje montaż listew przypodłogowych. Przeprowadziliśmy więc analizę usług dostępną w internecie i postanowiliśmy podzielić się z Wami naszym researchem. Nie ukrywamy jednak, że tańszą opcją będzie oczywiście montaż samodzielny. Dlatego też w tym tekście wskażemy również jak mocować listwy do ścian za pomocą kołków oraz kleju.

Montaż listew przypodłogowych cena 2019

Jak więc kształtują się ceny montażu listew przypodłogowych w 2019 roku? Generalnie zależą one od danej firmy czy usługodawcy. Dla przykładu jedno ze źródeł oferuje montaż przypodłogówek w cenie 14 złotych za metr bieżący. Kolejne proponuje montaż listw plastikowych na kołki w cenie 15 złotych za metr bieżący oraz montaż listw MDF na klej w cenie 25 złotych za metr bieżący. Z kolei demontaż kosztuje 3 złote za mb.

Montaż listew przypodłogowych cena 2019

Pod lupę wzięliśmy też cennik usług jednego ze sklepów dystrybuujących panele podłogowe. Tu koszty są przystępniejsze, niż w poprzednich przypadkach. Jeśli chodzi o materiał zakupiony w tym sklepie, za montaż listw z PCV klient zapłaci 4 złote za metr bieżący. Z kolei w przypadku przypodłogówek z MDF pobierana jest opłata 8 złotych za mb (dla listw do wysokości 8 centymetrów) i 12 złotych za mb (dla listw powyżej 8 centymetrów wysokości). W tym samym sklepie za montaż materiału powierzonego klienci zapłacą 5 złotych za metr bieżący (PCV) i 8 złotych za mb w przypadku przypodłogówek z MDF lub drewna. Wiele ogłoszeń i ofert odnośnie montażu profili przypodłogowych można znaleźć również na portalu OLX, ale oferenci nie podają cen, zachęcając do kontaktu telefonicznego i ustalenia warunków.

My mamy jednak inną propozycję dla naszych czytelników. Mianowicie samodzielny montaż. Z jednej strony nie będziecie od nikogo uzależnieni, a z drugiej oszczędzicie znacznie fundusze. Przy kilku lub kilkunastu metrach bieżących listwy koszt instalacji może być już odczuwalny dla kieszeni. Sprawdźcie więc nasz krótki poradnik.

Montaż listew przypodłogowych na kołki

Zaczniemy od montażu listew przypodłogowych na kołki. Taki typ instalacji występuje przede wszystkim w przypadku profili z PCV. Do ściany należy najpierw przytwierdzić specjalną, metalową szynę. Robi się to właśnie za pomocą kołków montażowych. Do wykonania tego typu prac będzie potrzeba wiertarka, by w podłożu wywiercić otwory na wprowadzenie kołków. Gdy szyna jest już zespojona ze ścianą, można na niej umieścić przypodłogówki. Prawda, że proste?

Montaż listew przypodłogowych na kołki

Montaż listew przypodłogowych do płyt gipsowych

Druga część naszego poradnika dotyczyć będzie montażu listew przypodłogowych do płyt gipsowych. Tutaj wystarczy już sam klej. Taki typ mocowania stosuje się w przypadku profili z poliuretanu, duropolimeru, MDF-u czy listw drewnopodobnych. Przed instalacją należy dokładnie oczyścić powierzchnię, na której będzie przyklejana listwa. Odkurz i umyj dolną część ściany, by usunąć z niej warstwę kurzu. Na tylną część deski nałóż grubą warstwę kleju w kształcie zygzaka, przytrzymaj listwę przy dolnej krawędzi i delikatnie odchyl kąt od podłoża. Następnie naciśnij dolną część przy ścianie, a w dalszej kolejności dociśnij całą listwę. W ten sposób stworzysz dobre ssanie między dwiema powierzchniami.

Mamy nadzieję, że nasz artykuł okazał się pomocny i przekonał Was, że warto samemu dokonać montażu listew przypodłogowych, niż wydawać pieniądze na usługi fachowców. Zarówno aplikacja poprzez kołki, jak i klej, nie jest trudna, dlatego mamy nadzieję, że uwierzycie w swoje siły!

Zaciekawił Cię artykuł? Podziel się z innymi!

DeathClaw

Robię fajne blogi z dużym ruchem :)

Ten post ma jeden komentarz

  1. Listwy przypodłogowe potrafią naprawdę wiele zmienić we wnętrzu! Ja niedawno wymieniałam podłogi i listwy w salonie. Odmiana jest ogromna!

Dodaj komentarz

Zamknij menu