Czym ciąć listwy przypodłogowe MDF?

Witamy w kolejnym artykule na blogu Poli Floors – miejscu, w którym wskazujemy jak tworzyć wnętrza z pomysłem. Dziś odpowiemy na pytanie: Czym ciąć listwy przypodłogowe MDF? Produkty te bardzo dobrze prezentują się w pomieszczeniach różnego typu i stanowią eleganckie wykończenie wnętrza. W dodatku skutecznie chronią ściany przed zabrudzeniami, obiciami i otarciami. Najczęściej możemy spotkać modele o barwie białej, które znacznie wpływają na pozytywny odbiór lokalu pod względem wizualnym. Ich montaż może jednak wymagać docinania poszczególnych elementów, co sprawia nierzadko problemy osobom mniej doświadczonym w tego typu pracach. W tym tekście podpowiemy więc jak skutecznie ciąć listwy i jakich narzędzi należy do tego celu użyć.

Skrzynka uciosowa do listew MDF – pomocny produkt

Niezwykle pomocnym produktem przy procesie cięcia będzie skrzynka uciosowa do listew MDF. Produkt ten znacznie ułatwia przycinanie listew, ale też innych, niedużych elementów pod wybranym kątem. Prawidłowa regulacja daje gwarancję, że cięcie będzie wykonane precyzyjnie i bez błędów. Skrzynki umożliwiają zacinanie pod kątem 45 stopni lub 90 stopni. Obecnie na rynku znajduje się wiele modeli skrzynek od różnych producentów, jednak my polecamy komponent od producenta sztukaterii Decor System. Wytworzony przez tę firmę produkt wyróżnia się możliwością przystosowania do cięcia dużych elementów, jak na przykład gzymsy. Skrzynka ma 70 centymetrów długości i została wykonana ze sklejki. Maksymalna szerokość listwy do cięcia może wynosić 19 centymetrów, natomiast wysokość 16,5 centymetra.

Czym ciąć listwy MDF? Jakich narzędzi użyć?

W kwestii tego czym ciąć listwy MDF, zasadniczo mamy dwie możliwości. Pierwsza – znacznie droższa – to użycie ukośnicy, czyli piły ukosowej stołowej. Jest to jednak specjalistyczny sprzęt, za który trzeba zapłacić co najmniej kilkaset, lub nawet kilka tysięcy złotych. Jeśli więc mamy w zamiarze przeprowadzić jednorazowe działania, kupno takiego produktu pozbawione jest większego sensu. No, chyba, że nie mamy na co wydawać pieniędzy…

Czym ciąć listwy MDF

Rozważniejszym i bardziej korzystnym finansowo rozwiązaniem będzie zakup lub użycie klasycznej piły ręcznej i wspomnianej skrzynki uciosowej. Rekomendujemy użycie piły o mniejszych ząbkach, bo łatwiej się nią operuje. Taka z dużymi ząbkami oczywiście też się nada, choć powinny za nią chwycić osoby bardziej doświadczone w tego typu pracach. Należy zadbać o to, by ząbki narzędzia były dobrze naostrzone, bo w przeciwnym wypadku krawędzie na listwie będą nierówne i nieestetyczne po cięciu. Ewentualne ubytki można w ostateczności uzupełnić akrylem.

Mamy nadzieję, że dzięki temu tekstowi dowiedzieliście się czym ciąć listwy przypodłogowe MDF. Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałymi tekstami dostępnymi na naszym blogu.

Zaciekawił Cię artykuł? Podziel się z innymi!

DeathClaw

Robię fajne blogi z dużym ruchem :)

Dodaj komentarz

Zamknij menu