Czym ciąć listwy przypodłogowe PCV?

Dzisiaj na naszym blogu Poli Floors wyjaśnimy czym ciąć listwy przypodłogowe PCV. Produkty z tej grupy największą popularnością cieszyły się co prawda w przeszłości, ale do dziś wiele osób decyduje się właśnie na to rozwiązanie. Przypodłogówki wykonane z PCV to przede wszystkim opcja dla osób z mniej zasobnym portfelem. Ich ceny są bardzo przystępne, dlatego inwestycja w ten rodzaj wykończenia nie powinna obciążać zbytnio rodzinnego budżetu.

Ich zaletą jest to, że są elastyczne, więc dobrze dopasują się do nierównych ścian. Jeśli na wyposażeniu mamy wiertarkę, ich montaż przebiegnie szybko i sprawnie. Wystarczy zdjąć z listwy pasek maskujący i w wyznaczonych miejscach przewiercić ścianę. Następnie mocujemy kołki, nakładamy maskowanie i zakończenia narożnikowe. W ten sposób bardzo szybko możemy wykończyć podłogę w estetyczny sposób i zapewnić ochronę przed zabrudzeniami. Z reguły jednak niezbędne jest docięcie listw, by dobrze dopasować je do długości ścian. Jak to uczynić, by nie uszkodzić listwy? Odpowiedź znajdziecie w dalszej części tekstu.

Czym ciąć listwy PCV – praktyczne podpowiedzi

Czym więc ciąć listwy PCV, by uzyskać najlepszy efekt? W tym celu rekomendujemy zwykły brzeszczot. Narzędzie to usprawnia cięcie drewna i metalu, więc tym bardziej świetnie poradzi sobie z plastikowymi profilami. Jest to w dodatku produkt niedrogi, więc jego zakup nawet na jednorazowy użytek nie powinien stanowić większego problemu. Przy przycinaniu listew niezbędna będzie również skrzynka uciosowa, by naciąć przypodłogówkę pod właściwym kątem. Skrzynki umożliwiają cięcie pod kątem 45 i 90 stopni. Gwarantują precyzyjne i bezbłędne cięcie. Solidnym i wytrzymałem produktem, który możemy polecić, jest skrzynka firmy Decor System. Umożliwia ona cięcie zarówno mniejszych, jak i dużych komponentów. Świetnie sprawdzi się więc przy różnego typu pracach.

Mamy nadzieję, że powyższy tekst okazał się pomocny i wyjaśnił Wam w jaki sposób należy przycinać przypodłogówki wykonane z PCV. Na naszym blogu znajdziecie wiele porad, podpowiedzi, opisów czy przeglądów najnowszych trendów. Zachęcamy do zapoznania się również z innymi naszymi artykułami. Poli Floors – tworzymy wnętrza z pomysłem!

Zaciekawił Cię artykuł? Podziel się z innymi!

DeathClaw

Robię fajne blogi z dużym ruchem :)

Dodaj komentarz

Zamknij menu