Listwy przypodłogowe drewniane białe cena

Listwy przypodłogowe drewniane białe to produkt, który od lat cieszy się wielką popularnością. Kolor biały jest bowiem niezmiennie modny. Kojarzy nam się z elegancją, przytulnością i wyszukanym stylem. Z kolei drewno to sprawdzone i ukochane przez Polaków rozwiązanie przy wykańczaniu wnętrz. Posadzki, które spotkać możemy w polskich domach najczęściej są stworzone z paneli drewnianych lub drewnopodobnych. A najlepiej z tego typu podłogą komponują się właśnie drewniane listwy przypodłogowe.

W dzisiejszych czasach zastosowanie listew przypodłogowych jest koniecznością i powszechnie przyjętym standardem. Z jednej strony to po prostu sposób na estetyczne i miłe dla oka wykończenie podłogi. Listwy tworzą piękną linię na łączeniu posadzki i ścian, dzięki czemu wygląd całego pomieszczenia jest o wiele bardziej atrakcyjny. Ale zastosowanie tego produktu niesie ze sobą również wiele funkcji użytkowych, które ułatwiają domownikom życie:

  • listwy stanowią barierę pomiędzy dolną częścią ścinany a potencjalnym zagrożeniem – mamy tu na myśli buty, odkurzacze, mopy czy kółka krzeseł obrotowych. Wszystkie te rzeczy mogą uszkodzić ścianę w wyniku codziennego użytkowania czy sprzątania. Wtedy nie pozostaje nic innego, jak uzupełnianie ubytków. To z kolei wiąże się z koniecznością malowania ściany na nowo. Lepiej więc zainwestować w odporne na uszkodzenia listwy.
  • listwy przypodłogowe chronią również przed zabrudzeniami – analogicznie do powyższego punktu, przypodłogówki chronią też przed brudem i niechcianymi śladami po butach.
  • przypodłogówki maskują szczeliny dylatacyjne – dylatacja to celowo utworzona szczelina, która umożliwia prawidłową „pracę” podłogi, tak, by posadzka nie puchła i się nie rozwarstwiała w wyniku braku miejsca. Listwy drewniane przypodłogowe skutecznie ukrywają przerwy dylatacyjne umieszczone na skraju posadzki, tuż pod ścianą.
  • listwy mogą służyć jako maskownica – większość listew posiada w tylnej części specjalne rowki i wyżłobienia, w których skutecznie można ukryć okablowanie i instalację elektryczną. Bardzo pomaga to w utrzymaniu należytej estetyki we wnętrzu.

Listwy przypodłogowe drewniane cena

Listwy przypodłogowe drewniane cena – jak kształtuje się koszt tego typu produktów? Ceny najtańszych profili zaczynają się już od blisko 12 złotych za metr bieżący. Cena rośnie w zależności od rozmiaru listwy i rodzaju lub koloru użytego drewna. Na rynku znajduje się obecnie wiele możliwości do wyboru, co z pewnością cieszy potencjalnych nabywców. Komponenty drewniane można niemal idealnie spasować z odcieniem posadzki. Można też dla kontrastu wprowadzić inny kolor, by całość tworzyła efektowne i przyciągające wzrok rozwiązanie.

Warto też dodać, że w podobnej cenie sprzedawane są listwy drewnopodobne. To korzystne i wygodne rozwiązanie, ponieważ nie wymagają one stałej konserwacji i są odporne na wilgoć oraz wodę. Można je umieszczać nawet w kuchniach czy łazienkach. Produkty te bardzo szczegółowo imitują strukturę drewna i są znacznie bardziej wygodne w codziennym użytkowaniu. Warto więc rozważyć tę opcję, jeśli jesteście osobami zapracowanymi czy posiadającymi mało czasu.

Listwy przypodłogowe drewniane dąb

Wyróżniamy różne rodzaje listew przypodłogowych, między innymi listwy przypodłogowe drewniane dąb. Listwy przypodłogowe drewniane dąbTen rodzaj drewna jest najpopularniejszym w naszym kraju. W ofercie producentów można spotkać wiele odcieni i rozmiarów listew dębowych. Produkty te charakteryzują się nienagannym wyglądem i ciekawą stylistyką. To gwarancja pięknego wykończenia wnętrza, ponieważ dąb jest cenionym i lubianym przez naszych rodaków rodzajem drewna. Jest on również bardzo wytrzymały i solidny.

Listwy przypodłogowe drewniane sosnowe

Listwy przypodłogowe drewniane sosnowe to przede wszystkim propozycja dla osób o mniej zasobnym portfelu. Sosna jest bowiem najtańszą odmianą drewna i przekłada się to również na ceny przypodłogówek sosnowych. Zaczynają się one już w granicach 3-4 złotych za metr bieżący. Jak więc widać, jest to bardzo konkurencyjna cena w stosunku do innych rodzajów drewna. Co do samej sosny, należy zaznaczyć, że jest to najłatwiejsze w obróbce drewno, które dodatkowo cechuje się miękkością, sprężystością, ale też wytrzymałością i trwałością.

Podsumowując, listwy przypodłogowe drewniane możemy polecić wszystkim miłośnikom klasyki i wytwornego designu. Zaletą profili z tego naturalnego materiału jest wytrzymałość, wygląd i dobre spasowanie z drewnianymi lub drewnopodobnymi posadzkami. Potencjalni nabywcy mogą wybrać najbardziej odpowiedni rodzaj drewna, w zależności od przeznaczonych na ten cel środków. A jeśli zależy im na „drewnianym” wykończeniu w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, warto rozważyć zakup listew imitujących wygląd naturalnego surowca.

Zaciekawił Cię artykuł? Podziel się z innymi!

DeathClaw

Robię fajne blogi z dużym ruchem :)

Dodaj komentarz

Zamknij menu