Listwy przypodłogowe MDF – porównanie z innymi typami listew

Przy procesie wykańczania podłogi klienci często zastanawiają się nad zakupem listw przypodłogowych MDF. W ofercie producentów znajduje się obecnie kilka rodzajów tego typu produktów. W tym artykule porównamy więc przypodłogówki z MDF-u z innymi popularnymi profilami i postaramy się odpowiedzieć na pytanie co wybrać. Przeanalizujemy też jak kształtują się obecnie ceny. Zapraszamy do lektury!

Listwy przypodłogowe MDF czy poliuretan ?

Zaczniemy od chyba najczęściej zadawanego pytania: Co wybrać, listwy przypodłogowe MDF czy poliuretan? Pytanie to pojawia się tak często, ponieważ profile przypodłogowe z poliuretanu są obecnie bardzo popularne i w ofercie producentów spotkać możemy coraz więcej ich odmian. Niegdyś wytwarzano je jedynie w białej barwie, dziś powstają różne wariacje. Na przykład komponenty imitujące drewno. Czy takie rozwiązanie jest jednak bardziej atrakcyjne od listw MDF? Niekoniecznie…

Produkty z MDF-u od drugiej połowy ubiegłego wieku cieszą się rosnącą popularnością ze względu na swój atrakcyjny wygląd i funkcjonalność. Zapewniają doskonałą aranżację wnętrza, szczególnie w zestawieniu z drewnianą podłogą i panelami. Są wytrzymałe i z reguły posiadają dość duże rozmiary, co pozwala ukrywać w nich kable elektryczne. Częstym argumentem przeciwko produktom z MDF jest kwestia wilgotnych pomieszczeń i ryzyka związanego z kontaktem z wodą. Zarzuty tego typu straciły już jednak na aktualności. Producenci idąc z duchem czasu i potrzebami klientów produkują listwy wodoodporne. Do klasycznych MDF-ów można też dokupić specjalne uszczelki antywilgociowe.

Listwy przypodłogowe MDF czy PCV ?

Kolejny, często występujący dylemat to wybór: listwy przypodłogowe MDF czy PCV? Tutaj nie ma najmniejszych wątpliwości który produkt jest lepszy, bardziej wytrzymały i ładniejszy. A są to oczywiście komponenty z MDF. Profile PCV nie cechują się dużą odpornością i niestety łatwo je połamać, na przykład poprzez przypadkowe nadepnięcie. Kłopotliwą sprawą jest również ich montaż. By przytwierdzić je do ściany, najpierw należy umieścić za pomocą kołków specjalną szynę. Dopiero na tę szynę nakłada się listwy PCV. Dla osób nie posiadających odpowiednich narzędzi, na przykład wiertarki, instalacja może sprawić problem. Dla porównania – MDF-y mocuje się za pomocą kleju montażowego. Taka praca przebiega szybko, bez komplikacji i bez potrzeby posiadania specjalistycznych przyborów.

Listwy przypodlogowe MDF czy PCV

Listwy przypodłogowe białe MDF – urok klasyki

Listwy przypodłogowe białe MDF to świetny sposób na gustowne wykończenie wnętrza. To klasyczne produkty, wnoszące do pomieszczeń wiele walorów estetycznych i funkcjonalnych. Różnorodność dostępnych na rynku modeli powoduje, że komponenty te są bardzo chętnie wybierane przez klientów. Łatwo bowiem znaleźć wzór, który będzie pasował do danej stylistyki wnętrza. Niektórzy producenci oferują ponadto możliwość wykonania listw w dowolnym kolorze według wzorników RAL lub NCS. W dodatku na życzenie klienta mogą wykonać profil o dowolnej wysokości. To perspektywa szczególnie atrakcyjna dla przedsiębiorców i właścicieli lokali usługowych, gdzie dolne części ścian są szczególnie narażone na uszkodzenia.

Listwy przypodlogowe biale MDF

Listwy przypodłogowe MDF cena

A jak kształtują się ceny listw przypodłogowych MDF? Najtańsze modele można kupić już od 17 złotych i 60 groszy za metr bieżący. Co ciekawe, są to profile wilgocioodporne. Ich wysokość wynosi 6 centymetrów i są to najniższe dostępne modele z tej grupy. Ceny stopniowo rosną w zależności od wzrastającej wysokości innych modeli. Górna granica wynosi 20 centymetrów. Wybór produktów tego typu jest więc inwestycją, z którą powinni poradzić sobie nawet klienci o mniej zasobnym portfelu. Warto wybrać listwy MDF, ponieważ dzięki swoim właściwościom służyć będą nabywcy przez długie lata.

Zaciekawił Cię artykuł? Podziel się z innymi!

DeathClaw

Robię fajne blogi z dużym ruchem :)

Dodaj komentarz

Zamknij menu