Styl skandynawski kuchnia z salonem

Styl skandynawski kuchnia z salonem to kolejne zagadnienie, jakie poruszymy w związku z charakterystyką północno-europejskiego kierunku w wystroju wnętrz. Jak już wspominaliśmy wcześniej, mieszkańcy Skandynawii uwielbiają duże przestrzenie i niezakłócony porządek. Salon połączony z aneksem kuchennym idealnie wpasowuje się więc w klimat pożądany przez Duńczyków, Szwedów, Norwegów czy Finów. Diabeł tkwi jednak w szczegółach. Jak więc zaprojektować i urządzić kuchnię z salonem w stylu skandynawskim? Sekret leży w odpowiedniej kolorystyce, właściwie dobranych dodatkach, dostarczeniu dużego dostępu dla światła czy wprowadzeniu elementów sztukaterii wewnętrznej.

Kuchnia z salonem styl skandynawski

Kuchnia z salonem styl skandynawski – u nas znajdziesz największe inspiracje! Połączenie kuchni z salonem wcale nie musi być minusem, wbrew opinii wielu osób. Wystarczy umiejętne zaaranżowanie przestrzeni i z pozornego nieudogodnienia można uczynić wielką zaletę, szczególnie, jeśli mówimy o stylu skandynawskim. Jeśli chodzi o kolorystykę, to polecamy przede wszystkim białą farbę lub jaśniejsze odmiany brązów i szarości. Co do mebli, najlepiej będą wyglądać te w kolorze naturalnego drewna lub bieli. Ważne, by cechował je minimalizm i prostota. Wielką zaletą będzie umieszczenie w części kuchennej stołu i krzeseł do wspólnych posiłków. Pomyśl też o dodatkach i dekoracjach. Tutaj wielką rolę odegrają roślinne elementy w postaci doniczek z kwiatami lub świeżymy ziołami, bukiety ze świeżych kwiatów czy tak zwane ogrody w słoikach, które w ostatnim czasie są niezwykle popularne. W parze ze stylem skandynawskim może iść również recykling – pomyśl na przykład o starych, drewnianych skrzynkach, które mogą posłużyć po odnowieniu i zaimpregnowaniu jako stylowe półki. Pamiętaj też o pastelowych kolorach. Będę one umiejętnie przełamywać chłodną biel i skutecznie ocieplać całą przestrzeń.

Kuchnia z salonem styl skandynawski

Mała kuchnia z salonem styl skandynawski

Mała kuchnia z salonem styl skandynawski – czy stylistykę Północy można zastosować również w lokalach o mniejszym metrażu? Można, a w przypadku małych mieszkań, kuchnia znajdująca się w salonie będzie dodatkowym plusem. Zamiast dwóch mniejszych, zyskujemy jedno duże pomieszczenie, które właściwie naświetlone i uporządkowane będzie świetnie nawiązywać do stylu skandynawskiego i optycznie powiększy całe lokum. Ważne jednak, by było odpowiednio pomalowane na jasne kolory. Jeśli mowa o małej kuchni, warto z niej usunąć zasłony i firany, by przestrzeń była jeszcze bardziej uwydatniona i by do pomieszczenia wpadało więcej światła. Z kolei jeśli nie jesteśmy przekonani do całkowitej jasności, ciekawym przełamaniem będzie wprowadzenie czarnych lub ciemnobrązowych dodatków, takich jak solniczki, podstawki czy nawet sprzęty typu czajnik elektryczny, toster lub blender.

Mała kuchnia z salonem styl skandynawski

Zaciekawił Cię artykuł? Podziel się z innymi!

DeathClaw

Robię fajne blogi z dużym ruchem :)

Dodaj komentarz

Zamknij menu