Sufit podwieszany LED to ciekawa konstrukcja, która wprowadza do wnętrza nową jakość. Dzięki zastosowaniu go, pomieszczenie zyskuje wytworny wygląd i dodatkowe źródło światła. Tego typu rozwiązanie stosowane jest powszechnie nie tylko w domach i mieszkaniach, ale również w lokalach usługowych czy budynkach użyteczności publicznej. To nie tylko świetne wyjście pod względem estetycznym i wizualnym, ale również funkcjonalnym. Zastosowanie sufitu ledowego stwarza wiele możliwości pod względem aranżacji światła. Dlatego też to szansa na wprowadzenie niepowtarzalnego klimatu do wnętrza.

Oprawy LED wpuszczane w sufit podwieszany

Oprawy LED wpuszczane w sufit podwieszany często definiuje się jako oczka lub lampy wpustowe. Elementy te można stosować w różnych częściach domu. Wszędzie pełnić będą swoją wizualno-funkcjonalną misję, zarówno w salonie, jak i kuchni czy łazience. W dodatku w ofercie producentów znajdują się zróżnicowane lampy – o różnym kształcie, wyglądzie i mocy. To sprawia, że idealnie dostosujesz oprawy LED do specyfiki Twojego pomieszczenia.

Lampy wpustowe stosowane mogą być jako główne źródło światła, jako światło punktowe czy rozproszone. Wszystko zależy od zamysłu właściciela lokum i jego charakterystyki. Jednak takie rozwiązanie doskonale sprawdza się zarówno w nowoczesnych wnętrzach, jak i tych bardziej tradycyjnych.

Sufit podwieszany stelaż jednopoziomowy jak go wykonać?

Teraz wytłumaczymy jak wykonać sufit podwieszany na stelażu jednopoziomowym. Prace należy zacząć od wyznaczenia punktów na ścianie, gdzie przebiegać będzie obramówka dla stelażu z profilu UD 30. Użyj do tego ołówka i poziomicy. Spód profilu należy podkleić taśmą akustyczną. Do zamocowania profilu posłużą kołki. Podczas wyznaczania obramówki na kolejnych ścianach, często sprawdzaj poziom, by cała konstrukcja była prosta. Wygodnym rozwiązaniem będzie zastosowanie poziomicy laserowej, dzięki której od razu możesz wyznaczyć linie w całym pomieszczeniu.

Gdy obramówka jest już gotowa, należy zabrać się za kolejne działania. A będzie to zaznaczenie położenia profili głównych. Wyznacz ich układ na dwóch przeciwległych ścianach, w odstępach około 40 centymetrów. Użyj do tego profili CD 60. Przycinaj je w taki sposób, by pozostały luzy na poziomie około pół centymetra z każdej strony. Gdy całość jest już umieszczona w obramówce, należy wzmocnić profile główne wieszakami ES. Przytwierdź je do sufitu kołkami, a następnie połącz wieszaki z profilami za pomocą wkrętów – pchełek.

Gdy konstrukcja jest już właściwie połączona, możesz przystąpić do montażu płyt gipsowych, które stworzą sufit. Przyłóż płytę do konstrukcji i przykręć ją wkrętami do profili głównych w odległości około 30 centymetrów. Między kolejnymi płytami zostaw trochę luzu. Jest to konieczne, by nie występowały później pęknięcia. Łączenia i miejsca wkręcania wyszpachluj, by wszystko było równe i estetyczne. Nie zapomnij też o poprowadzeniu przewodów elektrycznych

Sufit podwieszany cena 2019 oraz wymiary

Sufit podwieszany cena 2019 oraz wymiary

 

 

Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że nie każdy ma odpowiednie umiejętności i narzędzia, by samodzielnie wykonywać takie prace. Dlatego sprawdziliśmy ceny za wykonanie sufitu podwieszanego w 2019 roku. Przede wszystkim zależne są one od rodzaju sufitu, jaki wykonujemy. Wyróżniamy bowiem sufity podwieszane jednopoziomowe, sufity podwieszane wielopoziomowe, sufity podwieszane łukowe lub sufity podwieszane kasetonowe. My skupiliśmy się na analizie cen za sufit jednopoziomowy, czyli taki, jaki jest przedmiotem naszego tekstu.

Co ciekawe, ceny zależne są od regionu Polski, z którego pochodzą specjaliści. W skali całego kraju ceny kształtują się na poziomie od 74 złotych do 94 złotych za wykonanie metra kwadratowego montażu. Najtaniej pod tym względem jest w województwie lubelskim (przedział 74 złote – 78 złotych) i świętokrzyskim (przedział 74 złote – 80 złotych). Z kolei najdrożej jest w województwie mazowieckim (przedział od 81 złotych do 94 złotych).

Zaciekawił Cię artykuł? Podziel się z innymi!

Zamknij menu