Sztukateria elewacyjna zewnętrzna to narzędzie, dzięki któremu można całkowicie zmienić oblicze danego obiektu – nie ważne czy jest to budynek użyteczności publicznej, zabudowa wielorodzinna czy jednorodzinny domek. Oczywiście znakiem rozpoznawczym może być kolor elewacji lub niecodzienny kształt obiektu, ale to właśnie sztukateria nada mu niepowtarzalnego charakteru i uroku. Nic więc dziwnego, że obserwujemy gwałtowny boom i wielką modę na sztukaterię w czasach, w których każdy chce się wyróżniać na tle innych. Nie ma wątpliwości, że sztukateria elewacyjna znacznie podnosi walory estetyczne budynków i przyciąga oko. A dzięki ogromnemu wyborowi elementów, wzorów i stylów, sztukaterię elewacyjną zewnętrzną można zastosować na starszych budynkach, jak i tych nowoczesnych. W tych pierwszych uwypukli ona historyczny charakter obiektu, a w teraźniejszych nieruchomościach pomoże podkreślić największe atuty budowli.

Sztukateria Elewacyjna zewnętrzna

Sztukateria elewacyjna okna

Okna to jeden z elementów elewacji zewnętrznej, który można w efektowny ozdobić sztukaterią. Podstawowe komponenty zdobnicze używane przy tej części elewacji, to listwy przyokienne oraz gzymsy. Dodatkowymi elementami zdobniczymi są zworniki oraz wsporniki. Wymienione produkty mogą być stosowane według różnych konfiguracji – dla przykładu klient może zastosować jedynie listwy oraz gzymsy, ale można je również połączyć ze zwornikami, umieszczanymi na środku gzymsu. Z kolei wsporniki umieszcza się na brzegach gzymsów.

sztukateria elewacyjna okna

Sztukateria elewacyjna galeria

Zastosowanie sztukaterii elewacyjnej i jej konfiguracja na ścianie zależy tak naprawdę tylko od wyobraźni klienta, dlatego chcielibyśmy zaprezentować Państwu galerię przedstawiającą możliwości zdobienia domów jednorodzinnych. Oczywiście sztukaterię można umieszczać również na domach wielorodzinnych i na budynkach użyteczności publicznej. Takie zdjęcia również znajdziecie Państwo w naszej galerii, ponieważ efekty naszej pracy mówią same za siebie – zaufały nam tysiące klientów z różnych branż, jak również osoby prywatne wrażliwe na piękno i ceniące sobie życie w estetycznym otoczeniu.

Koniec treści

Nie ma więcej stron do załadowania

Zamknij menu