Gzymsy elewacyjne zewnętrzne – Gzymsy styropianowe elewacyjne

Gzymsy elewacyjne zewnętrzne to pożyteczny, a przy okazji bardzo elegancki element sztukaterii wykorzystywanej na elewacjach. Produkt ten z jednej strony w wyrafinowany sposób dopełnia wygląd zewnętrzny obiektu, a z drugiej pełni rolę funkcjonalną, chroniąc elewację przed zaciekami. Z reguły umieszcza się je pod dachem, pod podbitką, wokół całego budynku, ale można ograniczyć się też jedynie do ramy okiennej czy parapetu. Gzymsy elewacyjne okienne świetnie wyglądają na ścianach w towarzystwie na przykład listw elewacyjnych. Jeśli planujemy więc wprowadzić zmiany w wyglądzie domu, warto na spokojnie przejrzeć dostępną ofertę liderów na rynku sztukaterii.

Gzymsy styropianowe

Gzymsy styropianowe spełniają ważną funkcję ochronną dla zewnętrznej elewacji. Mianowicie zatrzymują ściekającą wodę, która może pojawić się w wyniku różnych opadów atmosferycznych. Dzięki zastosowaniu gzymsów elewacyjnych styropianowych chronimy ściany przed powstaniem brzydkich zacieków i potrzebą ich odmalowywania. W praktyce oszczędzamy więc pieniądze i nadajemy swojemu obiektowi przyciągający oko wygląd – tylko na Poli Floors dowiesz się jak skutecznie upiec dwie pieczenie na jednym ogniu podczas zakupu sztukaterii! 🙂

Gzymsy styropianowe

Gzymsy elewacyjne galeria

Gzymsy elewacyjne galeria – sprawdź na naszym blogu jak wyglądać może Twój dom. Gzymsy elewacyjne to nie tylko świetne zdobienie, ale też wspomniana ochrona. Czasem nawet jedna ulewa może spowodować tragiczne dla obiektu skutki – nieestetyczne zacieki na elewacji czy nawet uszkodzenie całej ściany. Gzymsy skutecznie chronią elewację przed ściekającą wodą a przy tym wyglądają niezwykle elegancko i to rozwiązanie należy polecić wszystkim osobom wrażliwym na piękno i architektoniczne zdobienia.

Gzymsy elewacyjne galeria

Określenie „na bogato” dobrze charakteryzuje wygląd tej sztukaterii, ale nie do końca jest zgodne z obowiązującymi cenami. Pojedyncze elementy wykonane ze styropianu EPS 200 można zakupić już od 30 złotych za metr bieżący. W zależności od skomplikowania wzoru, ceny gzymsów elewacyjnych rosną. Każdy powinien jednak znaleźć coś na własną kieszeń. Należy zaznaczyć, że sztukateria styropianowa pokrywana jest na gładko warstwą tynku sztukatorskiego. Zapewnia to wielką wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne oraz odporność na działanie warunków zewnętrznych i wszelkich uniedogodnień przyrodniczych, w postaci pleśni czy grzybów. Jeśli zdecydujemy się na produkty wykonane z trwałych materiałów, ich żywotność będzie dłuższa i tym samym nasze zadowolenie będzie większe.

Zaciekawił Cię artykuł? Podziel się z innymi!

DeathClaw

Robię fajne blogi z dużym ruchem :)

Dodaj komentarz

Zamknij menu