Listwy Elewacyjne zewnętrzne – Profile Elewacyjne

Listwy elewacyjne zewnętrzne to idealna propozycja dla osób, które w szybki i możliwie niedrogi sposób chcą zmienić oblicze swojego budynku bez stosowania rewolucji i ogromnych nakładów pieniężnych.

Producenci sztukaterii obecnie oferują szeroką gamę komponentów, które można stosować zarówno w pomieszczeniach, jak i na elewacji. Jednym z bardziej popularnych i mało skomplikowanych sposobów na upiększenie zewnętrznej części budynku jest zastosowanie profili elewacyjnych. Produkty te montuje się wokół drzwi lub wokół ram okiennych. Te z pozoru proste i nieskomplikowane elementy sztukaterii potrafią całkowicie odmienić wygląd fasady lub całego budynku.

Listwy elewacyjne okienne – listwy wokół okien

Jeśli zależy ci na tym, żeby zachwycić przechodniów i sąsiadów, zdecyduj się na listwy elewacyjne okienne. Czasem aż ciężko uwierzyć w to, jak niepozorne produkty lub przedmioty w subtelny sposób są w stanie zmienić oblicze wnętrza lub elewacji. Może to być stara lampa umieszczona w salonie, zastawa w stylu prowansalskim wykonana w technice decoupage lub właśnie listwy elewacyjne zewnętrzne. Za pomocą tego rodzaju komponentów można wykonać stylową obudowę okien i drzwi, ale profile elewacyjne znajdują również inne zastosowania. Nowoczesna sztukateria stwarza możliwości swobodnego „miksowania” poszczególnych elementów i dość luźnego doboru. Wszystko tak właściwie zależy od wyobraźni i zmysłu estetycznego klienta. Z listwami elewacyjnymi okiennymi świetnie współgrać będą wsporniki lub zworniki. Te pierwsze montuje się z reguły w dolnej części po bokach, a zworniki umieszcza się w centralnym punkcie sklepienia. Naturalnym uzupełnieniem listew są również gzymsy.

Listwy elewacyjne okienne - listwy wokół okien

Listwy elewacyjne zewnętrzne montaż

Klienci często zadają sobie pytanie czy zakup listew elewacyjnych zewnętrznych to konieczność kłopotliwego montażu. Od razu uspokajamy, że elementy sztukaterii elewacyjnej aplikuje się w prosty sposób i powinien poradzić sobie z tym zadaniem każdy pan domu. Z jednej strony jest to oszczędność pieniędzy, bo nie trzeba prosić o pomoc fachowca, a z drugiej zapewnienie sobie ogromnej satysfakcji po wykonanej pracy.

Jak już pisaliśmy wcześniej, za pomocą listew elewacyjnych można wykonać obudowę okna i drzwi, ale chcemy zaproponować naszym czytelnikom również inne zastosowania. Miejcie również na uwadze, że listwa przyklejona pod podbitką stanowi eleganckie zwieńczenie elewacji. Z kolei listwa odcinająca zamontowana w połowie wysokości ściany, podzieli jej przestrzeń na dwie części. Dzięki temu proporcje bryły budynku mogą korzystnie się zmienić.

Sztukateria zewnętrzna wykonywana jest ze styropianu EPS 200 pokrytego masą sztukateryjną. Zapewnia jej to wysoką wytrzymałość na uszkodzenia i warunki atmosferyczne, ale również pozwala na malowanie jej farbami elewacyjnymi. To stwarza dodatkowe możliwości przy nadawaniu zewnętrznej elewacji budynku nowego looku.

Listwy elewacyjne zewnętrzne montaż
Listwy elewacyjne zewnętrzne montaż

Zaciekawił Cię artykuł? Podziel się z innymi!

DeathClaw

Robię fajne blogi z dużym ruchem :)

Dodaj komentarz

Zamknij menu