Listwy przyokienne elewacyjne cena

Listwy przyokienne elewacyjne cena – dzisiaj weźmiemy pod lupę produkt, który potrafi znacznie odmienić i odświeżyć wygląd elewacji, ale jest trochę niedoceniany i zapomniany. Mowa o elemencie sztukaterii zewnętrznej, czyli listwach przyokiennych elewacyjnych. Sprawdzimy czy produkty tego typu są atrakcyjne cenowo i jak bardzo są one w stanie odmienić wygląd budynku.

Listwy elewacyjne okienne stanowią bardzo ciekawy dodatek dla zewnętrznej części obiektu i sprawdzają się na budynkach różnego typu. Z jednej strony coraz częściej spotykamy je na domach jednorodzinnych, ale również na zabudowie wielorodzinnej, obiektach użyteczności publicznej czy na miejscach usługowych, takich jak hotele czy restauracje. Dobrze dobrana listwa nie rzuca się gwałtownie w oczy i stanowi bardziej miłe dopełnienie elewacji, aniżeli jej przeważający i centralny punkt. Gdy jednak patrzymy na całość, listwy przyokienne skutecznie podnoszą walory estetyczne budynku i nadają mu nutkę wytworności.

Opisywany produkt tworzy bowiem wokół okna ciekawe obramowanie, co wizualnie powiększa rozmiar ramy okiennej. Jeśli dołączymy do tego komponentu ozdobne zworniki, gzymsy lub wsporniki, zyskamy rewelacyjny efekt. Osoby wrażliwe na architektoniczne smaczki z pewnością zwrócą na taką elewację uwagę.

Listwy przyokienne elewacyjne z siatką

W ofercie sklepów budowlanych można spotkać listwy przyokienne elewacyjne z siatką. Produkty te służą do tworzenia dylatacji między okienną ościeżnicą i strukturalnym tynkiem. My w tym tekście skupiamy się jednak na sztukateryjnych listwach, posiadających przede wszystkim walory wizualne.

Listwy wykończeniowe okienne wykonane są z niezwykle mocnego styropianu EPS 200, pokrytego tynkiem sztukatorskim. Zapewnia to maksymalną wytrzymałość na działanie warunków atmosferycznych oraz mikrourazy czy wpływ wilgoci i grzybów. W dodatku łatwo można je dostosować kolorystycznie do wyglądu budynku. Dzieje się tak, ponieważ ich struktura umożliwia malowanie na dowolny kolor farbami elewacyjnymi. Trzeba jednak unikać farb z domieszkami rozpuszczalników, ponieważ taka substancja może uszkodzić powłokę listw.

Listwy przyokienne do tynkowania

Czytelnicy od czasu do czasu pytają nas, czy listwy przyokienne do tynkowania znajdują się również w grupie produktów sztukateryjnych. Komponenty te jednak służą bardziej budowlanym i wykończeniowym, a nie ozdobnym celom. Nawiązując do poprzedniego nagłówka, listwy przyokienne to te z siatką, przeznaczone do tworzenia szczelin dylatacyjnych.

Listwy przyokienne do tynkowania - Listwy okienne zewnętrzne wykończeniowe

Listwy okienne zewnętrzne wykończeniowe

Listwy okienne zewnętrzne wykończeniowe stanowią ciekawą grupę produktów, z którymi warto zapoznać się, jeśli chcemy efektownie wykończyć elewację. W ofercie producentów sztukaterii zewnętrznej znajduje się wiele modeli, które można dopasować do stylistyki budynku wedle potrzeb. Co ważne, listwy nie są produktem przeznaczonym jedynie do domów jednorodzinnych. Często można się jednak spotkać z taką błędną opinią. Nowoczesne budynki usługowe lub obiekty developerskie przygotowane pod mieszkalnictwo wielorodzinne pokazują, że listwy przyokienne elewacyjne doskonale odnajdują się w każdej przestrzeni.

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł, zachęcamy do oceny, jak również dodania naszego bloga do ulubionych stron. Systematycznie zamieszczamy na nim teksty o najnowszych trendach w aranżacji wnętrz oraz stylach w architekturze czy zagadnieniach sztukateryjnych. Nasz zespół tworzy grupa pasjonatów, rozkochanych we wspomnianych dziedzinach. Poprzez nasze artykuły chcemy Wam podpowiadać i wskazywać ciekawe rozwiązania dla Waszego domu i mieszkania. Nasz blog to porady, przykłady, wskazówki, zdjęcia, wizualizacje i ciekawe informacje w pigułce. Przyświeca nam metoda Do It Yourself, bo to największa satysfakcja i oszczędność pieniędzy. Poli Floors – wnętrza z pomysłem.

 

Zaciekawił Cię artykuł? Podziel się z innymi!

DeathClaw

Robię fajne blogi z dużym ruchem :)

Dodaj komentarz

Zamknij menu