Nowoczesna szara elewacja domu białe okna

Nowoczesna szara elewacja domu, białe okna – czy takie połączenie ma szansę wyglądać atrakcyjnie? Często spotkać się można z takim pytaniem ze strony osób, które chcą wyremontować zewnętrzną część budynku. Na początku należy zaznaczyć, że szary kolor elewacji to rozwiązanie bardzo korzystne pod względem wizualnym, ale też funkcjonalnym. Ściany wymalowane w tym kolorze są stonowane, uniwersalne i eleganckie. Stanowią świetną „bazę” na przykład dla klasycznego, czerwonego dachu. Ale o tym później.

Wracając do zalet szarej kolorystyki, nie sposób nie napisać o jej wartości użytkowej. A chodzi nam oczywiście o „umiejętność” maskowania zabrudzeń, które osiadają na elewacji. Jak wiemy, w powietrzu unosi się mnóstwo kurzu i spalin, a zanieczyszczenia te osiadają na budynkach i niekorzystnie zmieniają ich odcień. Szara elewacja budynku potrafi „pochłonąć” niekorzystny nalot i tym samym przedłużyć żywotność ścian. Dla właściciela budynku to oczywiście bardzo korzystne rozwiązanie. Nie będzie on musiał odnawiać malowania elewacji tak często, jak w przypadku innych, jasnych odcieni.

Szara elewacja czerwony dach – korzystny kontrast

Szara elewacja, czerwony dach – to jedno z klasycznych zestawień, jeśli chodzi o wykończenie zewnętrznej części budynku. Często spotykamy białe ściany obiektu w połączeniu z czerwonym dachem, ale kolor szary prezentuje się równie korzystnie. Jak wspomnieliśmy wcześniej, jest on doskonałą „bazą” dla dachu w odcieniu czerwonym, który również zaliczamy do tradycyjnego wykończenia zabudowy jednorodzinnej. Takie zestawienie doskonale kontrastuje i przyciąga wzrok. Dobrze pasuje do tego jeszcze jeden element…

Szara elewacja czerwony dach - Szara elewacja czerwony dach

Białe okna, szara elewacja oraz czerwony dach to kompozycja produktów, która zachwyci niejednego właściciela domku. Wykończenie tego typu szczególnie atrakcyjnie będzie prezentować się w okolicy z przewagą zieleni. Jeśli więc Twój obiekt stoi przed ogrodem, parkiem lub lasem, całość stworzy piękny i efektowny krajobraz.

Szara elewacja domu zdjęcia

Szara elewacja domu zdjęcia – dzięki naszym fotografiom i wizualizacjom możesz naocznie przekonać się jak korzystnie wygląda taka propozycja dla zewnętrznej części budynku. Kolor ten jest coraz częściej wybierany nie tylko w kontekście wykończenia wnętrz, ale również elewacji. Na temat jego zestawiania we wnętrzach więcej przeczytasz w naszym tekście „Kolor szary z jakim kolorem pasuje najlepiej?”.

Decydując się na dom z szarą elewacją pamiętaj, aby nie przesadzić z nagromadzeniem elementów w tym kolorze. Jeśli nie podoba Ci się czerwony dach dla kontrastu, zadbaj o elewacyjne dodatki. Piszemy o nich poniżej, a na pierwszy „ogień” idzie…

Szara elewacja z drewnem dla domu – atrakcyjne przełamanie

Szara elewacja z drewnem dla domu to bardzo atrakcyjne przełamanie struktury budynku. Drewno można zastosować tu na różnorakie sposoby, z czego my rekomendować będziemy panele drewnopodobne. W tym miejscu możecie sobie zadać pytanie dlaczego stawiamy na imitację drewna, a nie naturalny surowiec. Otóż panele elewacyjne naśladujące jedynie wygląd drewna są znacznie łatwiejsze w utrzymaniu. Za ich wyborem przemawia kilka istotnych argumentów:

Szara elewacja z drewnem dla domu

  • cena – produkty te posiadają korzystną i konkurencyjną względem naturalnych komponentów cenę. Od nabywcy „wymagają” jednak znacznie mniej czasu i uwagi, dlatego w dalszej perspektywie ich zakup staje się jeszcze bardziej korzystny.
  • wytrzymałość – panele drewnopodobne tworzone są z kilku składników. Bazę stanowi najtrwalsza na rynku odmiana styropianu – EPS 200. Podkład tworzony jest z masy klejowo-szpachlowej zbrojonej mikro-włóknami PE. Całość uzupełniają: grunt podtynkowy, tynk akrylowy, farba akrylowa oraz akrylowy lakier.
  • atrakcyjny wygląd – komponenty te dzięki precyzji w wykonaniu i nowoczesnym technologiom idealnie naśladują strukturę słojów drewna. Na pierwszy rzut oka nie sposób odróżnić, że mamy do czynienia jedynie z imitacją, a nie prawdziwymi, drewnianymi panelami elewacyjnymi.
  • brak konieczności renowacji – naturalny surowiec wymaga systematycznej konserwacji i renowacji, które pochłaniają czas i fundusze. Zakup paneli drewnopodobnych to spokój na długie lata. A wpływa na to…
  • odporność na warunki atmosferyczne – opisywany produkt świetnie znosi zmiany pogody. W praktyce nie oprze się więc śniegowi, deszczowi, wiatrowi, ujemnym temperaturom czy palącemu słońcu.
  • łatwość w montażu – deski imitujące drewno są niezwykle lekkie, a na elewację mocuje się je przy pomocy poliuretanowego lub dyspersyjnego kleju do sztukaterii elewacyjnej. Ponadto komponenty te nie sprawiają problemów przy ewentualnym docinaniu.

Jasno szara elewacja domu biała sztukateria

Kolejne, warte polecenia zestawienie, to jasno szara elewacja domu i biała sztukateria. W ofercie producentów znajdują się obecnie różne rodzaje zewnętrznej sztukaterii. Modne jest stosowanie boni elewacyjnych, kolumn czy zestawów wokółdrzwiowych czy wokółokiennych.

Za pomocą dekorów zewnętrznych nadamy budynkowi nowoczesny wydźwięk lub wytworny charakter, nawiązujący do dawnych stylów w architekturze. Produkty sztukateryjne dodatkowo łatwo można dostosować do kolorystyki elewacji, ponieważ są one przygotowane do malowania. Jeśli wybraliście więc szarą elewację, sztukateria będzie do niej doskonale pasować.

Zaciekawił Cię artykuł? Podziel się z innymi!

DeathClaw

Robię fajne blogi z dużym ruchem :)

Dodaj komentarz

Zamknij menu