Sztukateria ścienna styropianowa

W ostatnim czasie coraz większą sławę zyskuje sztukateria ścienna styropianowa – zarezerwowana nie tylko dla klasycznych wnętrz, przypominających w swej formie okazałe pałace. Najbardziej popularna jest sztukateria elewacyjna, która przyozdobi budynek z zewnątrz, jednak wewnętrzne rozwiązania również są niezwykle doceniane. Stanowią unikalny i intrygujący sposób na okraszenie każdego pomieszczenia, szczególnie gdy oczekujemy eleganckich rezultatów. Odpowiednio dobrane elementy sprawią, że nasz dom nabierze niepowtarzalnego charakteru. Mieszkając w takim miejscu, będziemy mieli poczucie satysfakcji.

Sztukateria na ścianie to elegancki element wystroju pomieszczeń, który na pewno zrobi wrażenie na gościach. Najlepiej sprawdzi się w kompleksowych aranżacjach, gdzie każdy fragment będzie stanowił o harmonijnej całości. Przed wyborem poszczególnych elementów, ustalmy jedną, scaloną koncepcję. Mnogość motywów i rozmiarów dekoracji daje nam szerokie pole manewru. Sztukateria stanowi również formę kreowania określonej przestrzeni wnętrza. Poprzez swoje pionowe i poziome elementy oddziałuje na optyczny wymiar pomieszczenia.

Sztukateria na ścianie w sypialni

Niezwykle dobrym posunięciem może być sztukateria na ścianie w sypialni. Powinna być trafnie dobrana, aby nie zachwiać klimatu pomieszczenia i dodać mu nieco przytulności. Na komfort sypialni wpływa przecież nie tylko wygodne łóżko, ale również oświetlenie, wystrój, kolorystyka i elementy wykończenia. Ich wybór nie powinien być pozostawiony przypadkowi.

Sztukateria na ścianie w sypialni

O atmosferę w sypialni zadba sztukateria styropianowa. Dostępne formy to: listwy sufitowe i przypodłogowe, gzymsy, listwy dekoracyjne. Z wystrojem sypialni kojarzony jest głównie styl klasyczny. Estetyczny krój sztukaterii idealnie wkomponuje się w jasne kolory. W przypadku zastosowania ciemnych barw, będzie stanowił odważny i pełen energii kontrast. Dobrym uzupełnieniem klasycznych listw będą łagodne, roślinne ornamenty, dzięki którym nasze pomieszczenie rozkwitnie. Idealnym rozwiązaniem mogą okazać się również taśmy i listwy oświetleniowe LED. Zadbają o nastrojowe światło i oryginalny wystrój wnętrza. Kolejną opcją są fototapety – z ich wykorzystaniem żadna aranżacja sypialni nie będzie już nudna i jednostajna.

Sztukateria na ścianie w salonie

Sztukateria na ścianie w salonie także rządzi się swoimi prawami. Często jest to największe pomieszczenie w każdym domu. Do przestrzennych ścian idealnie sprawdzą się panele 3D, które będą miały niemały wpływ na stworzenie oryginalnych i imponujących efektów wizualnych. W pokojach o mniejszych gabarytach rozwiązanie to może okazać się jednak zbyt przytłaczające. Podobnym rozwiązaniem są panele dekoracyjne, rozety oraz gzymsy. Zadziałaj nieszablonowo i wprowadź je do wystroju swojego salonu.

Sztukateria na ścianie w salonie

Projektując wnętrze, zastanawiamy się, na jaki styl się zdecydować. Sztukaterie pasują jednak zarówno do klasycznego wystroju, jak i bardziej designerskich form. Odpowiednio dobrane elementy zapewnią klimat dawnych lat w nowoczesnym wydaniu. Sztukateria na ścianę w salonie będzie zgrywać się z meblami typu vintage, ale i prostymi sprzętami. Ograniczeniem jest więc tylko nasza wyobraźnia.

Zaciekawił Cię artykuł? Podziel się z innymi!

DeathClaw

Robię fajne blogi z dużym ruchem :)

Dodaj komentarz

Zamknij menu