Rama lustra ze sztukaterii Zrób to sam

Rama lustra ze sztukaterii to świetny sposób na stylową dekorację w domu Zrób to sam z Poli Floors! Przekonaj się, jak satysfakcjonujące i ciekawe może być własnoręczne tworzenie zdobniczych elementów. Dzisiaj podpowiemy w jaki sposób wykonać ramę lustrzaną z listew ściennych. Taki dekor w stylu Do It Yourself będzie doskonale prezentował się we wnętrzu, a w dodatku nie obciąży Twojego budżetu tak, jak gotowy produkt ze sklepu. Z jednej strony jest to więc oszczędność pieniędzy, a z drugiej zapewnienie sobie ogromnej frajdy przy tworzeniu własnej ozdoby.

Biała rama do lustra na wymiar

Jak wykonać białą ramę do lustra na wymiar? Przede wszystkim należy zacząć od doboru odpowiednich listew, z których wykonamy nasze obramowanie dla lustra. Warto zwrócić uwagę i zainteresować się listwami wokółokiennymi i wokółdrzwiowymi. Posiadają one różnorodne wzory i kształty, dlatego mogą stanowić ciekawą ramę dla naszego zwierciadła. Produkty te wykonywane są najczęściej w odcinkach o długości blisko dwóch metrów. Z jednej listwy można więc stworzyć co najmniej dwa elementy obramowania. Jeśli natomiast lustro ma być małe, pojedyncza listwa wystarczy, by wykonać całą ramę.

By odpowiednio dociąć listwę, potrzebne będą pewne narzędzia. Pomocna na pewno będzie piła stołowa ukosowa, zwana ukośnicą, ale jest to produkt dość drogi. Jeśli go nie posiadacie, warto skorzystać z tańszych rozwiązań. Listwy sztukateryjne można ciąć również tradycyjną piłą ręczną z małymi, dobrze naostrzonymi ząbkami. Jest jednak niezwykle istotną sprawą, by docinać je pod idealnie wyznaczonym kątem. Pomoże w tym skrzynka uciosowa, która posiada rowki przystosowane do cięcia pod kątem 45 stopni oraz 90 stopni. Produkt ten zapewni Wam bezbłędne prace i oszczędzi tym samym wiele nerwów.

Po przycięciu listwy lub listew, należy połączyć ze sobą wszystkie elementy obramowania. Pomoże w tym klej montażowy do sztukaterii. Tak skonstruowaną ramkę należy przykleić do lustra, które również jest przyklejone na ścianie. Możesz też powiesić ramkę i dopasować ją do zespojonego ze ścianą lustra. Jak widać, użycie kleju będzie niezbędne. Będziesz jednak mieć pewność, że lustro nie spadnie na ziemię i się nie zbije.

Lustra z białą ramą

Lustra z białą ramą to modne rozwiązanie dla różnego typu wnętrz. Taki element pasuje zarówno do klasycznych stylów, jak i nowoczesnych designów. Nie ma więc problemu, by taki lub inny kolor zagościł na Twojej ścianie. Listwy ścienne ze styropianu można malować na dowolny kolor. Może to być na przykład modny ostatnio kolor srebrny, wspomniana klasyczna biel czy na przykład kolor złoty. Wszystko zależy od Twojej wyobraźni i aktualnego pomysłu. Jedno jest pewne – stworzenie własnej ramy lustra ze sztukaterii będzie świetną zabawą z doskonałym efektem końcowym!

Lustra z białą ramą - biała rama do lustra

Zaciekawił Cię artykuł? Podziel się z innymi!

DeathClaw

Robię fajne blogi z dużym ruchem :)

Dodaj komentarz

Zamknij menu