Skąd bierze się popularność sztukaterii wewnętrznej? W obecnych czasach właściciele mieszkań i domów szukają czegoś, co wyróżni ich zacisze spośród setek tysięcy innych aranżacji. Powiedzmy sobie szczerze – wyrównane i świeżo wymalowane ściany to zbyt mało, by wzbudzić zachwyt u sąsiadów i gości. Jak mówi stare przysłowie „diabeł tkwi w szczegółach”, a my pójdziemy nawet dalej i stwierdzimy, że „diabeł tkwi w sztukaterii”.

 • Kategorie

 • Sztukateria wewnętrzna aranżacje

  Sztukateria wewnętrzna zdjęcia

  Co bardzo ważne, produkty sztukaterii wewnętrznej wykonywane są z różnych materiałów. Dzięki temu bardzo łatwo dostosować je do różnego typu wnętrz. Weźmy „na tapetę” listwy przypodłogowe. Wyróżniamy listwy przypodłogowe MDF, listwy przypodłogowe drewniane, listwy przypodłogowe poliuretanowe, listwy przypodłogowe z PCV, jak również listwy przypodłogowe metalowe lub aluminiowe. Każdy z tych rodzajów ma swoje zalety i wady, jak również oddane grono klientów, którzy kierują się określonymi wytycznymi, poczuciem własnego gustu czy charakterystyką swojego mieszkania. Dla przykładu listwy przypodłogowe MDF wykonane są z płyty pilśniowej średniej gęstości. Są wytrzymałe, odporne na uszkodzenia i łatwe w montażu, ponieważ aplikuje się je jedynie na klej. Sprzedaje się je w kolorze białym, ale są dostosowane do malowania farbami do wnętrz. Podobną charakterystykę mają listwy poliuretanowe, z kolei listwy wykonane z PCV bronią się ceną, ale są mniej wytrzymałe, a przy ich montażu należy używać wiertarki i kołków montażowych. Klient ma więc do wyboru kilka produktów, a ich ewentualny zakup może się odbyć po uwzględnieniu stanu własnej kieszeni czy decyzji które profile będą najlepiej pasować do danej podłogi.

  Sztukateria wewnętrzna styropianowa

  Sztukateria wewnętrzna styropianowa to szansa na aranżacje domowe rodem z epoki lub stylowe zdobienia w nowoczesnym stylu. Dzięki elementom zdobniczym możemy na przykład stworzyć salon na miarę pałacowej komnaty lub zastosować listwy oświetleniowe LED, które wprowadzą do wnętrza nowoczesny wygląd i przywiodą na myśl ekskluzywny drink bar. Jak już wspomnieliśmy, wszystko uzależnione jest od wyobraźni właściciela lokum oraz jego poczucia estetyki. Na koniec warto jeszcze wspomnieć o funkcjonalności wielu elementów sztukateryjnych. Zdobienia nie tylko upiększą wnętrze, ale również mogą pomóc w zamaskowaniu kabli czy szczelin dylatacyjnych. Mowa tu oczywiście o listwach przypodłogowych, ale hitem są też na przykład listwy do zabudowy karnisza, produkowane przez gorzowską firmę Decor System. Również produkty z rodziny sztukaterii zewnętrznej elewacyjnej potrafią pełnić dodatkowe funkcje poza zdobniczymi, a przykładem niech będą efektowne dla oka gzymsy, które ponadto chronią elewację przed ściekającą wodą.

  Sztukateria wewnętrzna styropianowa

  Koniec treści

  Nie ma więcej stron do załadowania

  Zamknij menu