Firany do salonu nowoczesne aranżacje

Firany do salonu to idealny sposób, by zapewnić we wnętrzu nowoczesne aranżacje. Umiejętne i stylowe ozdobienie okien sprawi, że pomieszczenie zyska wytworny i efektowny wygląd, a jednocześnie stanie się bardziej przytulne. To szczególnie ważne w kontekście salonu, który jest miejscem, gdzie spędzamy najwięcej czasu. Dlatego też należy przyłożyć szczególną uwagę do wystroju tej części domu. W poniższym artykule podpowiemy więc jakie firany wybrać i jak skutecznie ozdobić nimi wnętrze.

Nowoczesne firany do salonu galeria zdjęć

W naszej galerii zdjęć możesz zobaczyć jak duży wpływ na wygląd wnętrza mają nowoczesne firany do salonu. Produkty dostępne obecnie w dystrybucji znacznie różnią się od tych, które znamy chociażby z dzieciństwa. Mało tego, niektóre z wzorów kompletnie nie przypominają klasycznych firan, prezentując różnokolorowe wzory, fikuśne wcięcia czy nieprzeciętne kształty. Uznać to należy jednak za niebywały atut. Nasze babcie i mamy niestety nie miały tak szerokiego pola do popisu przy aranżowaniu przestrzeni okiennej.

Tradycyjne firanki kojarzą nam się raczej z prostym krojem lub koronkami… I to wszystko. Dziś wystarczy przejrzeć ofertę pierwszego sklepu z tego typu asortymentem. Szybko przekonamy się, jak rozbudowana jest oferta skierowana do klienteli. Firany posiadają niecodzienne wycięcia, pokryte są też wymyślnymi wzorami, na przykład postaciami z bajek. To daje ogromne pole do popisu przy aranżowaniu wyglądu wnętrza.

Jeśli chodzi więc o firany w nowoczesnym otoczeniu, to w salonie polecamy modele przyozdobione w geometryczne wzory czy roślinność, jak również całkiem gładkie. Dużo zależy od tego, jakie elementy znajdują się we wnętrzu, jaki kolor mają ściany i jakich używamy mebli.

Nowoczesne firany do salonu

We wnętrzach o klasycznym stylu najlepiej będą się prezentować firanki jednokolorowe i proste. Przede wszystkim mowa o modelach z woalu, które są bardzo uniwersalne i dobrze odnajdą się również w nowszych pomieszczeniach. Nieco zapomniane koronki także sprawdzą się w tradycyjnych aranżacjach.

Nowoczesne firany do salonu z balkonem

Teraz przejdźmy do podpowiedzi dotyczących wprowadzenia nowoczesnych firan do salonu z balkonem. Przede wszystkim należy pamiętać, że w takim przypadku muszą one być długie na tyle, by sięgały od sufitu do podłogi. Firana przy balkonie nie może być krótsza niż okno balkonowe. To żelazna zasada, której zawsze należy się trzymać, by urządzić wnętrze w oparciu o zasady właściwej estetyki.

A co zrobić, jeśli do naszego balonu prowadzą tylko pojedyncze drzwi, a obok nich znajdują się okna? Nie stanowi to problemu, ponieważ producenci oferują zestawy w kilku wysokościach, które specjalnie możesz dostosować do takiego układu.

Nowoczesne firany do salonu z balkonem

Zasłony do salonu nowoczesne aranżacje

A co z zasłonami do salonu w kontekście nowoczesnych aranżacji? Zasłony do salonu nowoczesne aranżacjeProdukty te również sprzedawane są w wielu nietuzinkowych wzorach. Pamiętaj więc, by nie przesadzić z „pstrokacizną”, jeśli zdecydujesz się również na wymyślne firany. Jeden z tych elementów powinien pozostać bardziej gładki.

Ciekawym rozwiązaniem są na przykład ozdobne lambrekiny, które potrafią odmienić całkowicie charakter wnętrza. Traktować je należy jednak bardziej w formie dekoracji, bo nie zapewnią nam prywatności i ochrony przed światłem. Jeśli lubisz długo spać i nie tolerujesz zaglądania do Twoich „czterech kątów”, wybierz zasłony typu black out. Są one uszyte z grubej tkaniny, która nie przepuszcza światła.

Zaciekawił Cię artykuł? Podziel się z innymi!

DeathClaw

Robię fajne blogi z dużym ruchem :)

Dodaj komentarz

Zamknij menu