Sztukateria w nowoczesnym wnętrzu

Sztukateria w nowoczesnym wnętrzu to jedno z najprostszych wyjść, by wyróżnić je spośród setek tysięcy innych, podobnie wykończonych lokali mieszkalnych. Każdy okres w historii charakteryzuje się określonymi standardami w architekturze. Gwałtowny wzrost popularności dekorów i powrót do zdobniczych tendencji w wystroju wnętrz oraz elewacji spowodowały, że obecnie można traktować sztukaterię jako zjawisko ponadczasowe. Okazało się bowiem, że elementy stylizowane na antyczne lub renesansowe zdobienia świetnie komponują się zarówno z pomieszczeniami nawiązującymi do klasycznych stylów w architekturze, ale również z wnętrzami nowoczesnymi lub wręcz futurystycznymi. Dzieje się tak, bo elementy sztukateryjne z jednej strony stanowią uzupełnienie panującego w lokalu stylu, ale potrafią też tworzyć świetne przełamanie i działać na zasadzie kontrastu. Sztukateria w nowoczesnym wnętrzu potrafi znacznie odmienić jego charakter poprzez kilka prostych, szybkich i stosunkowo mało kosztownych kroków. Nic więc dziwnego, że coraz większa ilość ludzi decyduje się na upiększenie swoich „czterech kątów” ozdobną sztukaterią wewnętrzną.

Sztukateria nowoczesne wnętrza

Sztukateria kocha nowoczesne wnętrza, a właściciele nowoczesnych wnętrz pokochali sztukaterię. Wszystko dzięki jej niezaprzeczalnemu urokowi, mnogości modeli i wzorów do wyboru oraz łatwości w montażu. Elementy zdobnicze najczęściej wykonywane są z bardzo wytrzymałego styropianu EPS 200 lub poliuretanu. Większość z nich można swobodnie przemalowywać na dowolne kolory za pomocą zwykłej farby do wnętrz. Jedynym warunkiem jest to, by nie zawierała ona w swoim składzie rozpuszczalników, bo to mogłoby uszkodzić powłokę sztukaterii. W ofercie producentów znajduje się wiele odmian typu flex, co oznacza, że komponenty te są giętkie, bardzo elastyczne i przeznaczone do montażu na nierównych lub zaokrąglonych podłożach. Do montażu zdobień najczęściej wystarcza jedynie klej montażowy, który można nabyć w komplecie przy zakupie sztukaterii. Wykańczanie wnętrza sztukaterią nie wymaga więc od klienta zatrudniania fachowca lub całej ekipy od wykańczania wnętrz. A to oszczędność pieniędzy, ale również czasu, bo nie musimy się do nikogo dostosowywać. Kolejne zalety nowoczesnej sztukaterii w nowoczesnych wnętrzach, to jej odporność na wilgoć. Profile wykonane z poliuretanu można umieszczać w łazienkach czy kuchniach, bez ryzyka ich degradacji. Ponadto sztukaterię łatwo utrzymać w czystości, a ten atut powinien przemawiać przede wszystkim do pań domu, które uwielbiają porządek.

Jesteśmy przekonani, że gdy raz posmakujesz uroku sztukaterii, ciężko będzie Ci z niej zrezygnować. Zachęcamy do zapoznania się z innymi tekstami na naszej stronie, które bardziej szczegółowo opisują zastosowanie sztukaterii, zarówno we wnętrzach, jak i na elewacji.

Zaciekawił Cię artykuł? Podziel się z innymi!

DeathClaw

Robię fajne blogi z dużym ruchem :)

Dodaj komentarz

Zamknij menu