Szyny sufitowe aluminiowe czy PCV, które wybrać?

Szyny sufitowe aluminiowe czy pcv, które wybrać? – często w internecie możemy spotkać się z takim pytaniem. Dlatego też jest to temat naszego kolejnego tekstu na Poli Floors. Szyny sufitowe to często jedyna możliwość na wprowadzenie do wnętrza firan lub zasłon (lub zestawienia tych dwóch elementów). Nie wszędzie możliwy jest bowiem montaż karniszy. Najczęściej dzieje się tak, gdy w danym pomieszczeniu odległość między sufitem i oknem jest zbyt mała. Wówczas z pomocą przychodzą nowocześnie wyglądające i zajmujące niewiele przestrzeni „sufitówki”.

W tym artykule przeanalizujemy zalety i wady szyn aluminiowych i szyn pcv, jak również opiszemy ich funkcjonalność i sposób montażu. Sprawdzimy też czym różni się szyna sufitowa jednotorowa od szyny sufitowej dwutorowej. Zapraszamy do lektury!

Szyny sufitowe aluminiowe dwubiegowe – specyfika i zalety

Szyny sufitowe aluminiowe dwubiegowe to produkty przeznaczone przede wszystkim dla miłośników klasycznego zestawienia firan i zasłon. Wspomniane dwa biegi odnoszą się do budowy szyny – znajdują się w niej dwa tory, na których można zawiesić właśnie firany i zasłony. Rozwiązanie to znamy doskonale z naszych domów rodzinnych. Szyny jednobiegowe analogicznie posiadają jeden tor.

Zasłony kojarzą się z dzieciństwem i ciepłem domowego ogniska. W dodatku to doskonały sposób na zapewnienie prywatności. W dobie nowoczesnych osiedli, gdzie zagęszczenie bloków jest bardzo duże, zasłony wydają się idealnym rozwiązaniem. Dzięki nim skutecznie odgrodzimy się od zewnętrznego świata i sąsiadów, którzy często mimowolnie zaglądają nam do mieszkań. Szyny sufitowe metalowe to przede wszystkim produkty bardzo wytrzymałe. Nabywcy często chwalą zakup tego rodzaju szyn, bo zapewniają one wieloletnią eksploatację. Są też odporne na uszkodzenia czy zarysowania. Na koniec dobrze wpasowują się przede wszystkim do nowoczesnych wnętrz. Dobrze korespondują z listwami przypodłogowymi ze stali nierdzewnej lub aluminium czy podłogami z kamienia lub płytek ceramicznych. Należy jednak brać pod uwagę, iż są one droższe od szyn wykonanych z pcv.

Szyny sufitowe pcv – cenowa alternatywa

Szyny sufitowe pcv to dobre wyjście dla osób z mniej zasobnym portfelem. Produkty z tej grupy są tańsze od szyn aluminiowych, ale charakteryzują się podobną żywotnością. Ich zakup również stanowi inwestycję na kilka lat, więc pod tym względem nie ustępują metalowym odpowiednikom. Różnicą jest również kolor – szyny sufitowe pcv posiadają białą barwę, więc lepiej pasować będą do tradycyjnych wnętrz.

Szyny sufitowe pcv - cenowa alternatywa

Szyna sufitowa z osłoną – jedna z ciekawych alternatyw

Ciekawym rozwiązaniem dla wnętrza jest szyna sufitowa z osłoną czy też szyna oświetleniowa sufitowa. Pierwszy z wymienionych wariantów pozwala ukryć szyny, co znacznie wpływa na estetykę całego pomieszczenia. Z kolei szyna oświetleniowa to komponent pozwalający wygenerować dodatkowe źródło światła, które możesz skierować w różne części wnętrza.

Szyny sufitowe z maskownicą – eleganckie i stylowe wnętrze

Szyny sufitowe z maskownicą, czyli z osłoną, to prosty sposób, by zapewnić sobie eleganckie i stylowe wnętrze. W sklepach ze sztukaterią tak zwana maskownica karnisza (którą można użyć również do maskowania szyn sufitowych) to jeden z najchętniej wybieranych komponentów.

Dodaje on pomieszczeniu dostojnego charakteru i wizualnie podwyższa pomieszczenie. W dodatku można dołączyć do takiej zabudowy taśmy LED, które wygenerują źródło nastrojowego oświetlenia. Maskownice są wykonywane z bardzo trwałego styropianu EPS 200 z powłoką z żywicy i kruszywa kwarcowego, co zapewnia im maksymalną ochronę przed uszkodzeniami. W praktyce jest więc to inwestycja na wiele lat – podobnie jak zakup szyn sufitowych. Najlepiej więc nabyć wszystko w zestawie.

Zaciekawił Cię artykuł? Podziel się z innymi!

DeathClaw

Robię fajne blogi z dużym ruchem :)

Dodaj komentarz

Zamknij menu