Trendy wnętrzarskie 2019 – co w tym roku będzie najmodniejsze w zakresie wystroju wnętrz i aranżacji domowej przestrzeni? W poniższym tekście przeanalizujemy najciekawsze podpowiedzi specjalistów w tym zakresie. Nowy rok już nastał, a więc to ostatnia okazja, by urządzić wnętrze zgodnie z panującymi obecnie trendami. Zaczynamy!

Trendy wnętrzarskie 2019 - Nowe trendy w wystroju wnętrz

Jak już pisaliśmy w naszym poprzednim artykule, w kwestii najmodniejszych stylów wnętrzarskich na rok 2019, królują Eklektyzm, New Nordic i Scandi-Boho. Pierwszy z wymienionych pozostawia nam duże pole do popisu w zakresie ozdób i dodatków, jak również pozwala na swobodne łączenie teoretycznie niepasujących do siebie konwencji. Z kolei New Nordic i Scandi-Boho to wariacje na temat dobrze znanego i niezwykle popularnego w ostatnich latach stylu skandynawskiego. Ponadto, specjaliści wskazują na tendencję do zapożyczeń ze zgeometryzowanego stylu Art Deco, szczególnie w odniesieniu do mebli.

A jeśli już nawiązaliśmy do mebli, to na chwilę się przy nich zatrzymamy. Wszak to niezwykle ważny element wystroju wnętrz i zgodzi się z tym każdy pan lub pani domu. W bieżącym roku obserwować będziemy duży boom na retro czy też vintage meble i ozdoby. To bardzo korzystne rozwiązanie, ponieważ tego typu elementy same w sobie są atrakcyjne wizualnie, a dodatkowo potrafią skutecznie i efektownie przełamać stonowane wnętrza. Według modowych prognoz, w tym roku coraz chętniej będziemy też sięgać po ręcznie wyrobione przedmioty i ozdoby. Produkty handmade to bowiem oznaka indywidualizmu, niepowtarzalności i oryginalności. W dodatku na rynku pojawia się coraz więcej firm, stolarzy i artystów, którzy proponują naprawdę ciekawe i efektowne wzory różnorodnych przedmiotów.

Trendy wnętrzarskie 2019 – naturalne materiały

Mamy również dobre wiadomości dla miłośników ekologii oraz przyrody. Trendy wnętrzarskie 2019 wskazują, że naturalne materiały, na czele z drewnem, nie wyjdą z mody. Obserwujemy ich dużą popularność już od dłuższego czasu i w najbliższych dwunastu miesiącach nie ulegnie to zmianie. Żelazną klasyką dla wielu typów wnętrz wciąż pozostaje drewniana podłoga, która urzeka elegancją i zapewnia w domu przytulny klimat. Styliści polecają też wprowadzić do wnętrz dużo zieleni w postaci kwiatów i ziół. Roślinne motywy są pożądane również na wszelkich tekstyliach, a więc na poduszkach, narzutach i kocach, ale nie tylko. Kwieciste wzory sprawdzą się też jako dekoracja na obrazach, tapetach czy kafelkach.

Trendy wnętrzarskie 2019 - naturalne materiały

Dla wielu osób istotnym trendem wnętrzarskim w 2019 roku będzie również obecność matowej czerni pod różnymi postaciami – czy to jako kolor mebli czy wypełnienie dodatków, takich jak lampka nocna.

Trendy wnętrzarskie 2018 – co było modne w ubiegłym roku?

Trendy wnętrzarskie 2018 różniły się od tegorocznych, ale pomiędzy poprzednimi dwunastoma miesiącami, a obecnymi, można dostrzec wiele analogii. Rok temu obserwowaliśmy rozkwit mody na zieleń i tropikalny wystrój we wnętrzach. Ten trend utrzymuje się, choć nie jest już dominujący. Wciąż jednak styliści wnętrz podpowiadają, by domową przestrzeń wypełniać naturalną zielenią, która wprowadza aurę przytulności. Trendy w aranżacji wnętrz 2018 wskazywały też na materiały wykonane z naturalnych surowców, a więc drewna, wikliny, rattanu, skóry czy rafii, jak również tkaniny z bawełny lub lnu. Kolejnym wspólnym mianownikiem był trend promujący wzory geometryczne. W tym roku, jak już wspominaliśmy, styliści bezpośrednio zachęcają do nawiązań do stylu Art Deco.

Trendy wnętrzarskie 2018 - co było modne w ubiegłym roku

Już przed rokiem wskazywano, że we wnętrzach różnego typu dobrze prezentować się będzie kamień. Jako najmodniejsze odmiany wymieniano marmur, granit i lastryko. Ostatni z wymienionych materiał ma być hitem trwającego sezonu.

W ubiegłym roku głośno zrobiło się o japońskiej filozofii „wabi-sabi”, która w kontekście architektury wnętrz zakłada odnajdywanie zalet w ścianach, meblach czy ozdobach dotkniętych zębem czasu czy z widocznymi niedoskonałościami. To przede wszystkim droga dla miłośników używanych przedmiotów, którzy przeczesują targi staroci i sklepy z antykami.

Ponadto, w poprzednim roku trendy mówiły o potrzebie uwolnienia się od technologii i pozbycia się komputerów czy telefonów komórkowych z domowej przestrzeni relaksu. Na marginesie, naszym zdaniem takie podejście powinno na stałe wpisać się do grupy dobrych praktyk i nie być traktowane jedynie jako chwilowy trend.

Nowe trendy w wystroju wnętrz – trendy wnętrzarskie 2019

Nowe trendy w wystroju wnętrz – trendy wnętrzarskie 2019 zapowiadają się bardzo ciekawie i z pewnością odmienią diametralnie niejeden dom. Pamiętajmy również, że niezmiennie ciekawym i uniwersalnym dodatkiem dla pomieszczeń o różnym stylu jest sztukateria wewnętrzna. Mnogość wzorów dostępnych na rynku powoduje, że dekoracyjne elementy ze styropianu bardzo łatwo dostosować do lokali o odmiennym charakterze. Więcej informacji na temat sztukaterii wewnętrznej znajdziesz na naszym blogu w zakładce „Sztukateria styropianowa wewnętrzna i zewnętrzna”.

Koniec treści

Nie ma więcej stron do załadowania

Zamknij menu