Modne Wnętrza 2019 – nowoczesny design

Modne Wnętrza 2019 – nowoczesny design – dziś sprawdzimy jak w nowym roku powinny prezentować się modne wnętrza i jakie style według specjalistów będą królować w najbliższych dwunastu miesiącach. Wszak sylwester za nami, nastał nastał nowy rok i jest to idealna okazja, by przyjrzeć się najaktualniejszym trendom w zakresie architektury wnętrz i wystroju.

Design wnętrza 2019

Jak więc kształtują się obecne kierunki, jeśli chodzi o design wnętrza 2019? Zdaniem fachowców, największą popularnością będą się cieszyć trzy style w urządzaniu wnętrz – eklektyzm, new nordic oraz scandi-boho. Poniżej postaramy się jak najbardziej szczegółowo opisać każdy z nich i scharakteryzujemy ich wyróżniające cechy.

Eklektyzm – tym razem w nowoczesnym wydaniu

Eklektyzm w tradycyjnej architekturze charakteryzuje się swobodnym łączeniem na budynkach często niepasujących do siebie elementów z różnych stylów. Podobnie jest w przypadku architektury wnętrz. Właściciele eklektycznych pomieszczeń mogą pochwalić się różnorodnością występującą w danym lokum. Tu nie ma miejsca na nudę czy rutynę! W 2019 roku dużą popularnością cieszyć się będą wnętrza eklektyczne o eleganckim i finezyjnym charakterze. Dominującymi odcieniami dodatków będą morelowy i melonowy. Świetnie będą korespondować z nimi ozdoby z mosiądzu, miedzi czy złota. W eklektycznym wnętrzu w 2019 roku nie powinno również zabraknąć akcentów welurowych, a podłoga powinna być wykonana z jasnego drewna.

New Nordic – nowa odsłona stylu Północy

Styl skandynawski to w ostatnich latach jeden z najpopularniejszych w Polsce kierunków w architekturze wnętrz. Dlaczego tak go pokochaliśmy? Bo łączy on w sobie efektowny minimalizm i przytulność. Dla wielu osób klasyczny styl Północy może okazać się jednak zbyt monotematyczny i wyciszony, lub po prostu nudny. Te „zarzuty” nie znajdą pokrycia w przypadku stylu New Nordic, który cechuje się zgrabnymi i efektownymi przełamaniami, w postaci na przykład wzorzystych tapet czy obrazów. Innymi wyróżnikami tego stylu są elementy pokryte matową czernią i wiele naturalnych dodatków, na przykład drewno, wełna czy skóra. Jeśli chodzi zaś o podłogę, ta powinna być wykonana z jasnego i naturalnego drewna.

Scandi-Boho – styl skandynawski w odważnej odsłonie

Scandi-Boho to bardzo ciekawy kierunek, który łączy w sobie minimalizm znany ze stylu skandynawskiego oraz romski design. Można pokusić się o stwierdzenie, że to odważniejsza i bardziej rozwinięta odsłona New Nordic. Ściany są białe, a minimalistyczną konwencję przełamują tu wzorzyste dywany, orientalne rękodzieło i liczna roślinność. Z kolei meble powinny być wykonane z naturalnego drewna.

Kolory wnętrz 2019

Teraz sprawdzimy jakie kolory wnętrz będą królować w 2019 roku. Rodzimy producent farb – firma Dulux – jako kolor roku wskazuje Spiced Honey – bogaty odcień, budzący skojarzenia z kawą z mlekiem. Sprawdzi się on w pomieszczeniach różnego typu, niezależnie czy mowa na przykład o salonie czy pokoju dziecięcym.

modne Kolory wnętrz 2019

Kolejna ciekawa propozycja to kolor Szlachetna Zieleń. Wyrazistość tego odcienia będzie świetnie korespondować z roślinnością lub dodatkami utrzymanymi w nieco starodawnym charakterze. Specjaliści od wystroju wnętrz i kolorystyki jako ciekawe wyjście wskazują również Intensywny Błękit, który znacznie łatwiej wkomponować do wnętrza niż wyrazisty granat.

Z kolei renomowany Instytut Koloru Pantone wskazuje, że Modne Wnętrza 2019 powinny posiadać dodatki utrzymane w odcieniu Living Coral (który został wybrany Kolorem Roku). To wyrazisty, ale łagodny kolor, którego należy używać z dużym wyczuciem w pomieszczeniach.

A jaki Wy macie pomysł na Modne Wnętrza 2019? Z chęcią zapoznamy się z Waszymi propozycjami!

Zaciekawił Cię artykuł? Podziel się z innymi!

DeathClaw

Robię fajne blogi z dużym ruchem :)

Dodaj komentarz

Zamknij menu