Trendy we wnętrzach w 2018-2019 roku – przegląd

Nasze domy i mieszkania to miejsca, w których spędzamy ogromną ilość czasu. We własnych czterech ścianach odpoczywamy, jemy, czasem też pracujemy. Dlatego tak ważne jest, byśmy dobrze czuli się w swoim otoczeniu i nie byli nim znużeni. Zapraszamy na przegląd trendów we wnętrzach w 2018 i 2019 roku. Gwarantujemy, że dzięki tym rozwiązaniom nie będziesz chciał wyjść na zewnątrz!

Trend nr 1 – zielono mi!

Moda na zieleń i tropikalny wystrój wnętrz pojawiła się już w ubiegłym roku, natomiast w bieżącym przeżywa prawdziwy – nomen omen – rozkwit. Z jednej strony chętnie sięgamy po tapety i elementy dekoracyjne z egzotycznymi wzorami, z drugiej we wnętrzach pojawia się coraz więcej żywych roślin. Za obowiązującymi trendami starają się nadążyć punkty florystyczne, w których pojawiają się coraz bardziej wymyślne i efektowne rośliny. Palmy, kaktusy, bananowce czy ziołowe bukiety stały się już czymś normalnym w polskich domach. Krzykiem mody są ostatnio również domowe szklarnie czy też lasy w słoiku. To piękna, naturalna dekoracja, która w dodatku nie wymaga wiele pielęgnacji i czasu. Warto też zwrócić uwagę na odważną i efekciarską nowość – panele z naturalnego mchu, które nadają ścianom niepowtarzalnego wyglądu w duchu filozofii eko. Inne innowacje to na przykład ściany z żywych roślin do wnętrz, mobilne ścianki działowe czy żywe obrazy do wnętrz.

Zielone wnętrze -trend 2018 - 2019

Trend nr 2 – z naturą za pan brat

Skierowanie się w stronę natury to kolejny trend wnętrza, który zaznaczył swoją obecność już w 2017 roku, a w roku bieżącym jest pogłębiany. W aranżacjach salonów otwarcie spotkać można klasyczne drewno, ale również takie materiały, jak: wiklina, rattan, skóra czy rafia. Z tkanin największa popularnością cieszą się bawełna oraz len. Jeśli chodzi o trendy kolorystyczne, to przeważają kolory ziemi, czyli żółcie, beże, brązy, ciemna zieleń, rdzawe oranże.

drewniana ściana tren wnętrzarski 2018-2019

Trend nr 3 – „tech-free”, czyli uwolnij się od technologii

W kwestii synergii człowieka z naturą w kontekście wnętrz, pisarka Niki Brantmark wskazuje na potrzebę uwolnienia domowej przestrzeni od technologii. Choć wielu z nas nie wyobraża sobie takiego rozwiązania, to Brytyjka nawołuje do wyeliminowania ze stref relaksu w naszych czterech ścianach komputerów, telewizorów telefonów i ładowarek.

Trend nr 4 – japońska filozofia „wabi-sabi”

Słowa „wabi-sabi” określają w wolnym tłumaczeniu prostotę i piękno, wynikające z przemijającego czasu. Styl ten stawia więc na odnajdywanie zalet w niedoskonałościach i elementach wnętrz dotkniętych zębem czasu, z widocznymi śladami użytkowania. Te nieszablonowe podejście do designu wnętrza stanowi przeciwwagę chociażby dla „sterylnego” i uporządkowanego stylu skandynawskiego. Rozwiązanie to daje duże pole do popisu miłośnikom starych przedmiotów, którzy uwielbiają przeczesywać różnego rodzaju targi, ryneczki i giełdy w poszukiwaniu nowych łupów. To także propozycja dla osób mniej zamożnych, które niskim kosztem mogą nadać swojemu wnętrzu niebywały charakter.

Trend nr 5 – wzory geometryczne

Od paru lat niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się geometryczne motywy. Zarówno jeśli chodzi o podłogi, dekoracje na ścianach, stylowe dodatki czy dywany. Figury geometryczne w ciekawy sposób ubogacają wnętrza i wprowadzają element gustownej abstrakcji. Również trendy meblarskie idą w kierunku zgeometryzowanych form. To propozycja dla osób, które nie boją się niekonwencjonalnych rozwiązań.

Trend nr 6 – kamień we wnętrzu

Specjaliści od aranżacji domów i mieszkań wskazują kamień jako materiał dobrze współgrający z każdym typem wnętrz. Kamienie mają naturalne wzory, dlatego w bieżącym roku tym bardziej są mile widziane w nowocześnie zaprojektowanych wnętrzach, którym nadają ciepło i nawiązania do środowiska i ekologii. Najmodniejsze odmiany to lastryko, marmur i granit. Kamienie i konglomeraty dobrze będą komponować się z najmodniejszym kolorem sezonu 2018, o którym piszemy poniżej.

Trend nr 7 – Ultra Violet – kolor roku

Ultra Violet to intensywny, głęboki fiolet uznany za kolor roku przez Instytut Pantone, czyli światowego eksperta do spraw kolorów. Fachowcy wskazują, że jest to kolor wymagający, ale dający liczne możliwości w projektowaniu ciekawych wnętrz. Należy jednak pamiętać, że Ultra Violet jest odcieniem nienaturalnym i raczej dominującym ze względy na swoją wyrazistość, dlatego powinien iść w parze ze stonowaną szarością lub bielą.

Trendy wnętrz w 2018 i 2019 roku – podsumowanie

Reasumując: w roku 2018 i 2019 we wnętrzach mile widziane są liczne nawiązania do natury albo natura w czystej postaci. Warto odepchnąć od siebie technologiczne zabawki, by odpocząć od ich negatywnego wpływu na nasze zdrowie. Jeśli nie stać Cię na nowoczesny wystrój domu lub mieszkania – nic straconego! Zanurz się w świat filozofii „wabi-sabi” i odnajdź piękno w niedoskonałościach i używanych przedmiotach. A może interesują Cię geometryczne wzory, kamienie i wyrazisty fiolet? Te rozwiązania również są w tym roku krzykiem mody.

Trendy we wnętrzach 20182019 - Design i Aranżacja Wnętrza

Zaciekawił Cię artykuł? Podziel się z innymi!

DeathClaw

Robię fajne blogi z dużym ruchem :)

Dodaj komentarz

Zamknij menu